Reklamacje i zwroty

REKLAMACJE

Kupujący może składać Sprzedawcy reklamacje dotyczące zawartej Umowy pod adresem e-mail kontakt@tazar.eu, sklep.tazar@gmail.com lub w formie pisemnej na adres Sprzedawcy podany poniżej.
Poprawnie złożona reklamacja powinna zawierać co najmniej:
- imię, nazwisko, adres, adres e-mail Kupującego,
- datę zawarcia Umowy stanowiącej podstawę reklamacji,
- przedmiot reklamacji, ze wskazaniem żądania Kupującego,
- wszelkie okoliczności uzasadniające reklamację.
Kupujący może skorzystać z wzoru formularza reklamacji, jednak nie jest to obowiązkowe. Formularz reklamacja towarów.pdf
Uszkodzenia powstałe podczas transportu powinny być zgłoszone przewoźnikowi podczas odbierania przesyłki i udokumentowane stosownym protokołem szkody. W przeciwnym wypadku reklamacja ich dotycząca może nie zostać uwzględniona.
Jeżeli podane w reklamacji dane lub informacje wymagają uzupełnienia, przed rozpatrzeniem reklamacji Sprzedający zwraca się do składającego reklamację o jej uzupełnienie we wskazanym zakresie.
Sprzedający rozpoznaje reklamację w najkrótszym możliwym czasie, w terminie do 30 dni od daty jej otrzymania w prawidłowej postaci. Odpowiedź na reklamację wysyłana jest na podany przez Kupującego adres e-mail bądź na adres poczty tradycyjnej.
 

ZWROTY

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na przesłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy, a jeśli sprzedający nie poinformował o prawie do odstąpienia – 12 miesięcy.
Zwrot przedmiotu przez Kupującego powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, podobnie jak zwrot środków przez Sprzedającego. Sprzedający może jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
 
Nie ma możliwości zwrotu przedmiotów, które:
  • zostały wyprodukowane według Twojej specyfikacji lub służące zaspokojeniu Twoich indywidualnych potrzeb;
  • są nagraniami dźwiękowymi, wizualnymi lub programami komputerowymi. Jeśli takie produktu dostarczone były w zapieczętowanym opakowaniu i opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu to nie możesz dokonać zwrotu;
  • są treściami cyfrowymi, które nie są zapisane na nośniku materialnym (np. licencje elektroniczne);
  • zostały rozpieczętowane po dostawie, a które ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych nie mogą zostać zwrócone.
 
Aby odstąpić od umowy zawartej w sklepie, należy złożyć Sprzedającemu stosowne oświadczenie woli, pisząc na adres e-mail: kontakt@tazar.eu, sklep.tazar@gmail.com. Kupujący może skorzystać ze wzoru odstąpienia od umowy, podanego poniżej.

Formularz odstąpienia od umowy sprzedaży (Oświadczenie to należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

Do zwracanego przedmiotu należy dołączyć oryginał dowodu zakupu. W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca nie ponosi kosztu odesłania Towaru.

Zwracamy wszystkie otrzymane od Klienta płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy.
Prosimy o zwrócenie uwagi na stan paczki przy jej odbiorze. Należy sprawdzić, czy przesyłka nie jest w jakikolwiek sposób uszkodzona: np. mechanicznie, czy zabezpieczenie nie nosi śladów ingerencji ( czy taśma nie jest naruszona) itp. Jeśli są jakiekolwiek uszkodzenia, należy w obecności listonosza lub kuriera otworzyć paczkę i sprawdzić, czy towar zamówiony nie został uszkodzony w czasie transportu. Jeśli produkty okażą się uszkodzone, wylane, pogniecione itp, należy w obecności doręczyciela spisać protokół reklamacyjny (odmowa przyjęcia paczki i powód - uszkodzenie zawartości przez doręczyciela). Będzie to podstawą do reklamacji towaru.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl